Výběhy koní ve Slatiňanech na trase Chrudim - Podhůra

Na Báru a zpět přes koňský svět

Náš tip

V kategorii: Cykloturistika
Výlety města: Chrudim
Královské věnné město: Chrudim

Délka 18 km, náročnost – nenáročný okruh, kola trekingová

Chrudim – Slatiňany (4 km) – Podhůra (3 km) – Rabštejnská Lhota (1 km) – Kochánovice (3 km) – Slatiňany (3 km) – Chrudim (4 km)

Popis trasy:

Z Chrudimi po cyklotrase 4112 podél řeky Chrudimky a dále přes Slatiňany okolo zámku a přilehlého hřebčína až nad zámecký park. U zadního vchodu do zámeckého parku na křížení cyklotrasy 4112 se zelenou tur. zn. po zelené směr Švýcárna (také NS Ke Kočičímu hrádku). Od Švýcárny po modré tur. zn. směr Rabštejnská Lhota až na rozcestník modré a žluté tur. zn. Po žluté k rozhledně Bára a lanovému parku. Od Báry zpět po žluté na křížení trasy s modrou tur. značkou. Po modré směr Rabštejnská Lhota (na rozcestník se žlutou tur. značkou). Od rozcestníku z Rabštejnské Lhoty po žluté tur. značce směr rybník Perný (rozcestník). Od rozcestníku Ryb. Perný po cyklotrase 4177 směr rozcestník Kochánovice (také NS U Tyrolského domku). Po 4177 směr Slatiňany k restauraci Monaco. Od Monaca po 4112 zpět do Chrudimi.

Zajímavosti na trase:

Zámek Slatiňany
Státní zámek Slatiňany vás zve na prohlídku hipologického muzea, umístěného přímo v prostorách zámku, zámeckého parku, hřebčína v sousedství a koňských výběhů. Za pozornost jistě stojí také hospodářské zázemí zámku, jehož součástí je i unikátní zámecká kuchyně, umývárna, kotelna nebo stoletý starý bidet a záchodové mísy.

Kočičí hrádek
Miniatura gotického zámku potěší zejména malé neposedy, kteří se na této „průlezce“ mohou pořádně vyřádit. Jen pozor, aby to nepřehnali. Cesta zdaleka nekončí a rozhledna Bára s lanovým parkem je stále ještě před nimi!

Rozhledna Bára s lanovým parkem pro děti i dospělé, očerstvením a nedalekým cykloparkem, Kochánovické rybníky.

Mapu aktivujete kliknutím.