Hradec Králové

Salon republiky ve východních Čechách

Hradec Králové leží na soutoku řek Labe a Orlice a díky ojedinělému zastoupení architektonických slohů od gotiky až po současnost je nazýván encyklopedií pod širým nebem.

Na Velkém náměstí si můžete prohlédnout např. gotickou Katedrálu sv. Ducha nebo navštívit renesanční Bílou věž a barokní kostel Nanebevzetí Panny Marie.

Období barokní pevnosti která byla po bitvě v roce 1866 u Hradce Králové zrušena, připomíná ve městě také několik pozůstatků.

Zlatá éra královéhradecké architektury se však odvíjela především na začátku 20. století, kdy zde byly postaveny ikonické stavby Josefa Gočára, Jana Kotěry a dalších významných architektů. V této době získal Hradec Králové označení Salon republiky.

Prolínání nádherné architektury s vodou plynoucí v regulovaných říčních korytech, kterou důmyslně střídá osvěžující zeleň, je ideální kombinací pro pohodové procházky. Rovinatý terén východočeské metropole k nim doslova vybízí. Vyzkoušejte některou z nabízených tras.

www.hradeckralove.org/prochazky

Mapu aktivujete kliknutím.

Novinky

Plánované akce

Prosíme všechny zájemce o akci, aby se před její návštěvou informovali
u organizátora, zda a kdy probíhá vzhledem k opatřením přijatým vládou ČR.

 • 154. výročí Bitvy u Hradce Králové - Königgratz 1866

  154. výročí Bitvy u Hradce Králové - Königgratz 1866

  Akce se koná od 03.07.2020 do 04.07.2020

  www.koniggratz1866.eu

 • 18. mezinárodní nábřeží paromilů

  18. mezinárodní nábřeží paromilů

  Akce se koná 29.08.2020

  Parní válec, lokomobily, hasičské stříkačky, lokomotivy, modely parních strojů – také pak stabilní stroje a auto i moto veteráni a další. 

  www.nabreziparomilu.cz

 • Slavnosti královny Elišky

  Slavnosti královny Elišky

  Akce se koná 05.09.2020

  www.slavnostikralovnyelisky.cz