Hradec Králové

Salon republiky ve východních Čechách

Hradec Králové leží na soutoku řek Labe a Orlice a díky ojedinělému zastoupení architektonických slohů od gotiky až po současnost je nazýván encyklopedií pod širým nebem.

Na Velkém náměstí si můžete prohlédnout např. gotickou Katedrálu sv. Ducha nebo navštívit renesanční Bílou věž a barokní kostel Nanebevzetí Panny Marie.

Období barokní pevnosti která byla po bitvě v roce 1866 u Hradce Králové zrušena, připomíná ve městě také několik pozůstatků.

Zlatá éra královéhradecké architektury se však odvíjela především na začátku 20. století, kdy zde byly postaveny ikonické stavby Josefa Gočára, Jana Kotěry a dalších významných architektů. V této době získal Hradec Králové označení Salon republiky.

Prolínání nádherné architektury s vodou plynoucí v regulovaných říčních korytech, kterou důmyslně střídá osvěžující zeleň, je ideální kombinací pro pohodové procházky. Rovinatý terén východočeské metropole k nim doslova vybízí. Vyzkoušejte některou z nabízených tras.

www.hradeckralove.org/prochazky

Mapu aktivujete kliknutím.

Novinky

 • Cyklosoutěž vrcholí

  Cyklosoutěž vrcholí!

  Publikováno: 24.08.2020

  Ještě pár dnů do konce srpna můžete soutěžit o zajímavé ceny. Zkuste zodpovědět všech devět otázek v soutěžním kvízu a získejte zajímavý tip na výlet v období babího léta.

  Více

 • Léto s Gustíkem v Hradci Králové i na Hradecku

  Léto s Gustíkem v Hradci Králové i na Hradecku

  Publikováno: 16.08.2020

  Do Hradce a na Hradecko Gustík pozve každé děcko! Taky často vymýšlíte, jak zabavit děti?! Nevíte kam? Lev Gustík vám pomůže s výběrem a o zábavu budete mít postaráno!

  Více

 • Na kole po královských věnných městech

  Na kole po královských věnných městech

  Náš tip

  Publikováno: 14.08.2020

  Nová cyklomapa s vyznačenými cyklotrasami v okolí královských věnných měst je k dispozici v informačních centrech. Naleznete zde lákavé tipy, kam na kole vyrazit, výškový profil tras i dálkové a regionální cyklotrasy, které jednotlivá města propojují. Mapu si můžete stáhnout také ve formátu pdf.

  Více

Plánované akce

Prosíme všechny zájemce o akci, aby se před její návštěvou informovali
u organizátora, zda a kdy probíhá vzhledem k opatřením přijatým vládou ČR.

 • Restaurant day Hradec Králové

  Akce se koná 27.09.2020

  Mezinárodní festival všech amatérských nadšenců jídla a pití založený na principu"pop-upů".

  cs-cz.facebook.com/restaurantdayhradeckralove

 • Hradecký půlmaraton a maraton Hradec Králové

  Hradecký půlmaraton a maraton Hradec Králové

  Akce se koná 04.10.2020

  Závod v běhu pro příznivce rekreačního i závodního běhu se startem a cílem v historickém centru města Hradec Králové. Součástí celé akce je i velmi pestrý doprovodný program v prostorách Malého náměstí i Žižkových sadů - sportovní den pro celou rodinu HRADEC NA NOHOU.

  www.sportvisio.cz

 • Jazz jde městem / Jazz Goes To Town

  Jazz jde městem / Jazz Goes To Town

  Akce se koná od 06.10.2020 do 10.10.2020

  Prestižní hudební přehlídka mezinárodní festival Jazz jde městem / Jazz Goes to Town pravidelně v pěti říjnových dnech přináší do klasických hudebních sálů i na méně posluchačsky obvyklá místa Hradce Králové jazz ve všech jeho podobách.

  www.jgtt.cz