Ke stažení

 • Za zážitky do věnných měst

  Za zážitky do věnných měst 2021

  V magazínu vás čekají náměty a tipy, kam se v jednotlivých městech a jejich okolí vydat, jak trávit čas venku, s dětmi a bez větších výdajů.

  Více

 • Na kole po královských věnných městech

  Na kole po královských věnných městech

  Upravené cyklostezky v samotných městech i jejich okolí, trailové tratě pro příznivce adrenalinu, příjemné stezky podél vody i náročnější úseky pro sportovce.

  Více

 • Hradec Králové na kole

  Hradec Králové na kole

  Hradec Králové vyniká přehlídkou architektonických slohů, a proto bývá nazýván „učebnicí architektury“. Prvorepublikový přívlastek „salon republiky“ rezonuje v téměř stotisícové metropoli dodnes.

  Více

 • Trutnov na kole

  Trutnov na kole

  Druhé největší město Královéhradeckého kraje leží v okouzlujícím podhůří Krkonoš v údolí meandrující řeky Úpy. Ve znaku Trutnova naleznete draka, se kterým se pojí legenda o založení města.

  Více

 • Dvůr Králové nad Labem na kole

  Dvůr Králové nad Labem na kole

  Starobylé věnné město českých královen se rozprostírá v centrální části Královéhradeckého kraje v malebném údolí horního toku řeky Labe. Město přímo vybízí k aktivnímu trávení volného času. Čeká na vás objevování překrásné přírody, řada uměleckých památek, sportovní i kulturní vyžití.

  Více

 • Mělník na kole

  Mělník na kole

  Mělník je vyhlášený svým historickým centrem, vinařstvím a úchvatným pohledem na soutok našich dvou největších řek, Labe a Vltavy. Možná vás ale překvapí, že mnoho zajímavých míst ukrývá i zdejší podzemí. Nahlédnout mužete do kostnice, nebo se projít spletí podzemních chodeb.

  Více

 • Polička na kole

  Polička na kole

  Malebné historické město Polička, rodiště hudebního skladatele Bohuslava Martinů, je vstupní branou do jednoho z nejkrásnějších koutů Českomoravské vrchoviny, Žďárských vrchů. Město, které leží ve výšce 555 metrů nad mořem, bylo založeno v roce 1265 králem Přemyslem Otakarem II.

  Více

 • Léto s věnnými městy 2020

  Léto s věnnými městy 2020

  Objevte kouzlo královských věnných měst a dopřejte si čas poznat je blíž.

  Více