Ke stažení

 • Za zážitky do věnných měst

  Za zážitky do věnných měst 2021

  V magazínu vás čekají náměty a tipy, kam se v jednotlivých městech a jejich okolí vydat, jak trávit čas venku, s dětmi a bez větších výdajů.

  Více

 • Na kole po královských věnných městech

  Na kole po královských věnných městech

  Upravené cyklostezky v samotných městech i jejich okolí, trailové tratě pro příznivce adrenalinu, příjemné stezky podél vody i náročnější úseky pro sportovce.

  Více

 • Hradec Králové na kole

  Hradec Králové na kole

  Hradec Králové vyniká přehlídkou architektonických slohů, a proto bývá nazýván „učebnicí architektury“. Prvorepublikový přívlastek „salon republiky“ rezonuje v téměř stotisícové metropoli dodnes.

  Více

 • Trutnov na kole

  Trutnov na kole

  Druhé největší město Královéhradeckého kraje leží v okouzlujícím podhůří Krkonoš v údolí meandrující řeky Úpy. Ve znaku Trutnova naleznete draka, se kterým se pojí legenda o založení města.

  Více

 • Dvůr Králové nad Labem na kole

  Dvůr Králové nad Labem na kole

  Starobylé věnné město českých královen se rozprostírá v centrální části Královéhradeckého kraje v malebném údolí horního toku řeky Labe. Město přímo vybízí k aktivnímu trávení volného času. Čeká na vás objevování překrásné přírody, řada uměleckých památek, sportovní i kulturní vyžití.

  Více

 • Mělník na kole

  Mělník na kole

  Mělník je vyhlášený svým historickým centrem, vinařstvím a úchvatným pohledem na soutok našich dvou největších řek, Labe a Vltavy. Možná vás ale překvapí, že mnoho zajímavých míst ukrývá i zdejší podzemí. Nahlédnout mužete do kostnice, nebo se projít spletí podzemních chodeb.

  Více

 • Polička na kole

  Polička na kole

  Malebné historické město Polička, rodiště hudebního skladatele Bohuslava Martinů, je vstupní branou do jednoho z nejkrásnějších koutů Českomoravské vrchoviny, Žďárských vrchů. Město, které leží ve výšce 555 metrů nad mořem, bylo založeno v roce 1265 králem Přemyslem Otakarem II.

  Více

 • Vysoké Mýto na kole

  Vysoké Mýto na kole

  Vysoké Mýto, od roku 1307 královské věnné město, bylo založeno roku 1262 králem Přemyslem Otakarem II. Nacházelo se na strategické obchodní stezce, která spojovala Čechy s Moravou.

  Více

 • Chrudim na kole

  Chrudim na kole

  Ve východních Čechách nedaleko Pardubic naleznete město s historickým centrem na ostrohu řeky Chrudimky obklopené starými hradbami.

  Více

 • Nový Bydžov na kole

  Nový Bydžov na kole

  Nový Bydžov se nachází 23 km západně od Hradce Králové a patří k němu tyto části: Chudonice, Stará Skřeněř, Nová Skřeněř, Skochovice, Vysočany, Zábědov a Žantov. Na katastru o celkové výměře 3 525 hektarů žije v současné době přes 7 tisíc obyvatel.

  Více

 • Léto s věnnými městy 2020

  Léto s věnnými městy 2020

  Objevte kouzlo královských věnných měst a dopřejte si čas poznat je blíž.

  Více