Novinky

Aktuálně ze světa královských věnných měst

Vyberte město
 • Listopadové kolo soutěže

  Listopadové kolo soutěže je u konce

  Publikováno: 01.12.2020

  První slosování soutěže "Počítejte s královskými věnnými městy" je za námi. Na této stránce zveřejňujeme výherce, a ten kdo nevyhrál, nezoufejte, soutěž probíhá až do 28. 2. 2021.

  Více

 • Výlov rybníku v hradeckých městských lesích

  Video: Lesníci se pustili do výlovu rybníků v hradeckých lesích

  Publikováno: 19.11.2020

  Ke koloritu Hradecka patří na podzim tradiční výlovy rybníků v hradeckých městských lesích. Lesníci už výlovy spustili, ale letos kvůli pandemii koronaviru ve zcela jiném režimu, a to bez přítomnosti veřejnosti.

  Více

 • Logo muzea ve Vysokém Mýtě

  Otazníky nad naší svobodou

  Publikováno: 13.11.2020

  K 30. výročí prvních svobodných voleb po listopadu 1989 připravil Ústav pro studium totalitních režimů výstavu Otazníky nad naší svobodou. Po Praze a Nymburku můžete do 23. 11. 2020 navštívit výstavu na náměstí Přemysla Otakara II ve Vysokém Mýtě.

  Více

 • Navštivte muzeum loutek on-line

  Navštivte muzeum loutek on-line

  Publikováno: 03.11.2020

  Muzeum loutkářských kultur v Chrudimi připravuje na svých webových stránkách a sociálních sítích na období vynucené uzavírky budovy prohlídku zajímavých exponátů, které nejsou běžně k vidění. Dojde i na prohlídku expozice a dalších zajímavých míst v muzeu, a třeba i depozitáře v doprovodu loutky.

  Více

 • Banja Luka a divadlo z Hradce Králové

  Divadlo Drak z Hradce Králové úspěšné na mezinárodním festivalu

  Publikováno: 23.10.2020

  Divadlo Drak v Banja Luce na plátně uvedlo svou novinku maňáskovou grotesku Šípková Růženka a režisér Jakub Vašíček byl za inscenaci oceněn odbornou porotou festivalu v kategorii Nejlepší režie.

  Více

 • Horská kola u Trutnova

  Čas na Trutnov trails

  Publikováno: 09.10.2020

  Kam v době covidové? Do přírody. Je ideální čas vyzkoušet Trutnov trails. Krajina východního předhůří našich nejvyšších hor je přímo stvořená pro výlet na horských kolech. Jednosměrné terénní stezky pro horská kola v okolí Trutnova jsou navrženy tak, aby byly zajímavé pro všechny kategorie bajkerů: od začátečníků až po zkušené experty.

  Více

 • město Polička

  Muzeum nabízí prohlídky Poličky

  Publikováno: 05.10.2020

  Městské muzeum a galerie nabízí prohlídky největších atraktivit královského věnného města Poličky od gotického opevnění města – nejzachovalejší fortifikace ve střední Evropě, po rodnou světničku Bohuslava Martinů ve věži kostela sv. Jakuba, jež je současně vyhlídkovým místem s širokým rozhledem do okolí.

  Více

 • Svojanov

  Vychutnejte si babí léto v zahradách hradu Svojanova

  Publikováno: 30.09.2020

  Dny babího léta jsou ten pravý čas pro návštěvu zahrad a romantických zákoutí hradu Svojanova u Poličky. Právě nyní kvetou růže v zahradě i bylinky, které se tu pěstují. Překrásné výhledy z hradeb a altánků hradu! A navíc - hradní zahrada je jediná zahrada v tradičním gotickém členění na území střední Evropy!

  Více

 • František Schmoranz v chrudimském Regionálním muzeu

  František Schmoranz v chrudimském Regionálním muzeu

  Publikováno: 21.09.2020

  Regionální muzeum v Chrudimi ve spolupráci s Ústavem dějin umění Akademie věd v. v. i. připravilo výstavu připomínající tvorbu a dílo významného mimopražského architekta druhé poloviny 19. století, Františka Schmoranze staršího (1814–1902).

  Více

 • Oslavte 750 let Dvora Králové

  Oslavte 750 let Dvora Králové nad Labem

  Publikováno: 10.09.2020

  Oslavte 750 let od první písemné zmínky o královském věnném městě Dvůr Králové nad Labem. Oslavy obohatí historický jarmark, letní kino nebo videomapping. Těšit se můžete i na Marka Ztraceného.

  Více

 • Dny evropského dědictví v Poličce

  Dny evropského dědictví v Poličce

  Publikováno: 07.09.2020

  Využijte svátku všech památek k návštěvě toho, co nabízí město Polička. V letošním roce byly vyhlášeny dny EHD v termínu od 12. do 20. 9. 2020 s tématem Památky a vzdělávání.

  Více

 • Sodomkovo Vysoké Mýto

  Městské slavnosti a Sodomkovo Vysoké Mýto se potkají na náměstí

  Publikováno: 01.09.2020

  Zcela mimořádně se v sobotu 5. září na vysokomýtském náměstí potkají Městské slavnosti a Sodomkovo Vysoké Mýto.

  Více

 • Cyklosoutěž vrcholí

  Cyklosoutěž vrcholí!

  Publikováno: 24.08.2020

  Ještě pár dnů do konce srpna můžete soutěžit o zajímavé ceny. Zkuste zodpovědět všech devět otázek v soutěžním kvízu a získejte zajímavý tip na výlet v období babího léta.

  Více

 • Zlatá Pecka v Chrudimi

  Zlatá Pecka v Chrudimi

  Publikováno: 21.08.2020

  Každý den, počínaje pondělím 24. srpna až do soboty 29. srpna bude v historickém centru města Chrudimi čekat zajímavý hudební program. Každý podvečer na Resselově náměstí bude věnován jinému hudebnímu žánru, počínaje swingem až po klasickou hudbu, třeba i v neklasickém pojetí.

  Více

 • Léto s Gustíkem v Hradci Králové i na Hradecku

  Léto s Gustíkem v Hradci Králové i na Hradecku

  Publikováno: 16.08.2020

  Do Hradce a na Hradecko Gustík pozve každé děcko! Taky často vymýšlíte, jak zabavit děti?! Nevíte kam? Lev Gustík vám pomůže s výběrem a o zábavu budete mít postaráno!

  Více

 • Na kole po královských věnných městech

  Na kole po královských věnných městech

  Náš tip

  Publikováno: 14.08.2020

  Nová cyklomapa s vyznačenými cyklotrasami v okolí královských věnných měst je k dispozici v informačních centrech. Naleznete zde lákavé tipy, kam na kole vyrazit, výškový profil tras i dálkové a regionální cyklotrasy, které jednotlivá města propojují. Mapu si můžete stáhnout také ve formátu pdf.

  Více

 • Léto s oživlými postavami z Josefova

  Léto s oživlými postavami z Josefova

  Publikováno: 07.08.2020

  Během letních prázdnin můžete v pevnostním městě Josefově cestovat zpět v čase a potkat se s několika zajímavými historickými postavami. 

  Více

 • Nová naučná stezka vás provede centrem Vysokého Mýta

  Nová naučná stezka provede centrem Vysokého Mýta

  Publikováno: 17.07.2020

  Veřejná prostranství historického centra Vysokého Mýta oživily cortenové informační panely městského okruhu naučné stezky, která zájemcům poutavým způsobem přiblíží historii města, památky a významné osobnosti.

  Více