Novinky

Chrudim

 • Navštivte muzeum loutek on-line

  Navštivte muzeum loutek on-line

  Publikováno: 03.11.2020

  Muzeum loutkářských kultur v Chrudimi připravuje na svých webových stránkách a sociálních sítích na období vynucené uzavírky budovy prohlídku zajímavých exponátů, které nejsou běžně k vidění. Dojde i na prohlídku expozice a dalších zajímavých míst v muzeu, a třeba i depozitáře v doprovodu loutky.

  Více

 • František Schmoranz v chrudimském Regionálním muzeu

  František Schmoranz v chrudimském Regionálním muzeu

  Publikováno: 21.09.2020

  Regionální muzeum v Chrudimi ve spolupráci s Ústavem dějin umění Akademie věd v. v. i. připravilo výstavu připomínající tvorbu a dílo významného mimopražského architekta druhé poloviny 19. století, Františka Schmoranze staršího (1814–1902).

  Více

 • Cyklosoutěž vrcholí

  Cyklosoutěž vrcholí!

  Publikováno: 24.08.2020

  Ještě pár dnů do konce srpna můžete soutěžit o zajímavé ceny. Zkuste zodpovědět všech devět otázek v soutěžním kvízu a získejte zajímavý tip na výlet v období babího léta.

  Více

 • Zlatá Pecka v Chrudimi

  Zlatá Pecka v Chrudimi

  Publikováno: 21.08.2020

  Každý den, počínaje pondělím 24. srpna až do soboty 29. srpna bude v historickém centru města Chrudimi čekat zajímavý hudební program. Každý podvečer na Resselově náměstí bude věnován jinému hudebnímu žánru, počínaje swingem až po klasickou hudbu, třeba i v neklasickém pojetí.

  Více

 • Na kole po královských věnných městech

  Na kole po královských věnných městech

  Náš tip

  Publikováno: 14.08.2020

  Nová cyklomapa s vyznačenými cyklotrasami v okolí královských věnných měst je k dispozici v informačních centrech. Naleznete zde lákavé tipy, kam na kole vyrazit, výškový profil tras i dálkové a regionální cyklotrasy, které jednotlivá města propojují. Mapu si můžete stáhnout také ve formátu pdf.

  Více

 • Magický svět loutek v novém

  Magický svět loutek v novém

  Publikováno: 19.06.2020

  Muzeum loutek v Chrudimi srdečně zve na otevření proměněné stálé expozice „Magický svět loutek“. Po nutné odmlce otevírá s nadšením 22. června v 17 hodin muzeum v plné kráse i včetně všech heren a interaktivních částí.

  Více

 • S královskými věnnými městy se můžete potkat v Hradci Králové

  S královskými věnnými městy se můžete potkat v Hradci Králové

  Publikováno: 11.02.2020

  Dobrovolný svazek obcí Královská věnná města se vám představí v rámci veletrhu cestovního ruchu – Infotour a cykloturistika. Akce se bude konat v Hradci Králové ve dnech 13.- 14. března 2020 v kongresovém centru Aldis. Vstupné na akci je zdarma.

  Více

 • Výtvarný salon Královských věnných měst 2019 - 20. ročník

  Výtvarný salon Královských věnných měst 2019 - 20. ročník

  Publikováno: 10.06.2019

  V letošním roce pořádají Královská věnná města již 20. ročník Výtvarného salonu ZUŠ. Letos je tato událost ve městě vína, tedy v Mělníku.

  Více