Po naučných stezkách Vysokomýtska

V kategorii: Pro rodiny s dětmi, Pro aktivní návštěvníky
Výlety města: Vysoké Mýto
Královské věnné město: Vysoké Mýto

Pro ty, kteří se raději spoléhají na vlastní nohy, budou jistě zajímavé naučné stezky vedoucí centrem města i do jeho okolí. Vyrazit můžete na výlet k Baroknímu areálu Vraclav. Tato stezka nás zavede do minulosti Vysokého Mýta. Začíná za Pražskou branou a pokračuje krásnou přírodou. Přes staré hradiště dojdete do Vraclavi, kde došlo v roce 1108 k vyvraždění rodu Vršovců. V 18. století byly na Vraclavi nad pramenem léčivé vody vybudovány lázně a postaven barokní kostel sv. Mikuláše. Dnes jsou zde expozice Regionálního muzea ve Vysokém Mýtě. Součástí komplexu je i stará poustevna. V kostele jsou umístěny unikátní barokní sochy původně lemující poutní cestu z Králík do Hedče.

Vypravit se můžete i na naučnou stezku směrem na Vinice, výletní místo "Kujebáků". Na pěti zastaveních přiblíží návštěvníkům přírodu, historii a významné osobnosti, které zde žily nebo jezdily za svými zálibami.

Do Knířova, kde pobýval na faře Karel Havlíček Borovský se vydáte původní poutní cestou. Ta vede až ke kostelu Zvěstování Panny Marie, o němž se kroniky zmiňují již od roku 1349. Cestou do Vanic spatříte po levé straně samotu Servácov, kde stojí empírový statek postavený belgickým emigrantem Servácem Františkem Lecomtem. Proslavil se výrobou Limburského sýra, který prodával po celé střední Evropě.

http://mesto.vysoke-myto.cz/turisticke-trasy

Mapu aktivujete kliknutím.