Brány královských věnných měst otevřené...

Facebook

Novinky

Královská věnná města byla opět vidět!

Královská věnná města byla opět vidět!

16.3.2016

Již několikátým rokem lákají návštěvníky veletrhu Infotour a cykloturistika v Hradci Králové červené stánky Královských věnných měst se svojí nabídkou. A nutno dodat, že návštěvníků ve dnech 11. - 12. března bylo v Aldisu opravdu hodně. Navíc můžete opět vybírat a volit královnu věnných měst.

Královská věnná města se na veletrhu blýskla a představila svá města nejen prostřednictvím zajímavých informací a materiálů, ale i pomocí ochutnávek a dobrot. Návštěvníci tak mohli ochutnat vynikající víno z Mělníka, pivo z Vysokého Mýta, speciality z Nového Bydžova. Nechyběly pohádkové či historické postavy. Tradiční je účast vojáka, který zastupuje Jaroměř – Josefov, nechyběl „Drak“ symbolizující město Trutnov, barokní dáma propagující chrudimské baroko, Poličku zastupovaly kostýmové postavy z hradu Svojanova a poličského muzea, krásné královny podávaly informace ve stánku Hradce Králové. Návštěvníci si mohli pohladit exotická zvířata ze ZOO v expozici Dvora Králové nad Labem.

V rámci veletrhu probíhalo i tradiční focení krásných dívek a dam, ty se mohly zúčastnit soutěže o volbu Královny věnných měst roku 2016. Fotografie 31 soutěžících jsou umístěny na webových stránkách a facebooku Královských věnných měst

http://www.vennamesta.cz/articles/76/Volba_kralovny_2016!

Která z adeptek získá nejvíce hlasů a bude naší královnou roku 2016, rozhodnete svým hlasováním vy! Hlasovat můžete do 30. dubna 2016. O vítězce a o tom, ve kterém královském městě si zvolila víkendový pobyt pro svoji výhru, vás budeme samozřejmě informovat.

Naděžda Šauerová, Královská věnná města

fotograf Aleš Felgr, Vysoké Mýto