Brány královských věnných měst otevřené...

Facebook

Novinky

Královna věnných měst si zvolila cenu pro vítěze – hrad Svojanov a Poličku!

Královna věnných měst si zvolila cenu pro vítěze – hrad Svojanov a Poličku!

5.10.2015

Vítězka volby královny věnných měst roku 2015 slečna Michaela Chotovinská z Prahy si z nabídky 9 královských věnných měst vybrala jako svoji cenu návštěvu hradu Svojanova a jeho vlastníka město Poličku.

"Výběr vítězky nás velmi potěšil a snažili jsme se připravit pro královnu co nejlepší program," komentuje mluvčí města Naďa Šauerová. Královna přijela na hrad Svojanov v pátek 25. září a byla přivítána kastelánem hradu Milošem Dempírem. Čekala ji večeře při svíčkách v Loveckém salonku a noc přímo v hradních pokojích. 

Druhý den následovala prohlídka hradu i pobavení při programu na nádvoří v rámci Svatováclavských slavností, které na Svojanově právě probíhaly. „Královna ocenila možnost pobytu přímo v prostorách hradu. Navštívila oba prohlídkové okruhy a velmi pozitivně ohodnotila bohatost hradních sbírek,“ dodal kastelán hradu.  Po sobotní prohlídce hradu Svojanova čekal královnu přejezd do Poličky, kde si prohlédla Centrum Bohuslava Martinů a poličské hradby.

„Mnohokrát Vám děkuji za krásné 2 dny strávené na Svojanově a v Poličce, byl to pro mě opravu neopakovatelný zážitek. Dle Vašich slov jsem si to báječně užila. :) Bohužel měl autobus ze Svojanova do Poličky zpoždění, tudíž jsem dorazila o něco později a nestihla tak kvůli další návaznosti spoje zpět domů prohlídku městské věže. Nejen proto jsem přesvědčená, že toto rozhodně nebyla poslední prohlídka Vaší krásné Poličky a určitě se v budoucnu ještě vrátím!“ vyjádřila své pocity vítězná královna.

Další kolo soutěže o královnu věnných měst proběhne zase v roce 2016. Navštivte stánky Královských věnných měst na veletrhu Infotour a cykloturistika v královehradeckém Aldisu ve dnech 11. -  12. března 2016, zde se nechte vyfotografovat v královské korunce a dál už nezbývá nic jiného než čekat na výsledek internetového hlasování a vyhlášení vítězné královny roku 2016!

Naděžda Šauerová, tisková mluvčí města Poličky