Brány královských věnných měst otevřené...

Facebook

Novinky

Královská věnná města na veletrhu nikdo nepřehlédl

Královská věnná města na veletrhu nikdo nepřehlédl

16.3.2015 | Je již tradicí, že se královská věnná města účastní veletrhu Infotour a cykloturistika v Hradci Králové. Naše velkolepá účast nechyběla ani letos ve dnech 13. – 14. března 2015. Nikdo nemohl přehlédnout devět dřevěných stánků s červenou střechou. A návštěvníků bylo opravdu hodně. 

Královská věnná města se na veletrhu opět blýskla a představila nejen své turistické atraktivity, ale i různé ochutnávky a dobroty – např. vynikající víno z Mělníka nebo speciality z Nového Bydžova. Nechyběly pohádkové či historické postavy. Tradiční je účast Krakonoše z Trutnova či vojáka, který zastupuje Jaroměř – Josefov, Poličku zastupovaly kostýmované postavy z hradu Svojanov, krásná královna s dvorními dámami podávaly informace ve stánku Hradce Králové. Návštěvníci si mohli pohladit exotická zvířata ze zoo v expozici Dvora Králové nad Labem. Občas se až tajil dech při pohledu na „mazlící se“ užovku korálovku.

V rámci veletrhu probíhalo i focení krásných dívek a dam, ty se tu totiž mohly zúčastnit soutěže o titul královny věnných měst roku 2015. Fotografie adeptek na symbolickou královskou korunku budou umístěny na našich webových stránkách v co nejkratší době. Která dívka získá v internetovém hlasování nejvíce bodů, bude naší královnou roku 2015 a dle svého výběru bude moci prožít víkend v některém ze "svých" měst.