Brány královských věnných měst otevřené...

Facebook

Novinky

Naše královna si užila báječný víkend ve Dvoře Králové nad Labem

Naše královna si užila báječný víkend ve Dvoře Králové nad Labem

16.7.2014

Královna byla ubytována v Hotelu Safari přímo v areálu královédvorské ZOO. Proto i první její návštěva vedla právě do ZOO, kde vzhledem k rozsáhlosti areálu a množství atrakcí strávila většinu sobotního dne. Nadšená byla zejména z jízdy v safaribusu při západu slunce. Tento večer však na královnu čekaly i příjemné pracovní povinnosti – povečeřela s představiteli města, kteří jí předali certifikát královny a drobné dárky jako vzpomínky na pobyt ve Dvoře Králové.
 
Druhý den ráno byl pro královnu připraven vyhlídkový let. Malé letadlo startovalo na letišti v Žirči a dobré počasí královně umožnilo zhlédnout jako na dlani město Dvůr Králové nad Labem, Hospital Kuks, Jaroměř s pevností Josefov, nádrž Rozkoš i přehradu Les Království. Po přistání následoval výlet k nedalekému Braunovu Betlému s novou naučnou stezkou a po navazující Křížové cestě 21. století zpět do Žirče.
 
V neděli odpoledne si prohlédla historické centrum královského města s rekonstruovaným náměstím a splnila si také sen projít se po přehradě Les Království, kterou viděla ráno z letadla.
 
"Víkend jsem si moc užila a jsem opravdu překvapená množstvím zajímavostí, které město Dvůr Králové nad Labem a jeho nejbližší okolí nabízejí," prohlásila Martina při loučení a dodala i upřímné poděkování za péči, které se jí dostalo.
 
Naše milá královno, přejeme Ti jménem všech královských věnných měst hodně zdaru při studiu na vysoké škole i v soukromém životě.
 
Do internetové soutěže se mohly přihlásit dívky a paní od 18 let věku, které se vyfotografovaly v královské korunce u stánků královských věnných měst na veletrhu Infotour a cykloturistika v Hradci Králové v březnu 2014. O vítězce rozhodli hlasováním návštěvníci webu www.vennamesta.cz. Na další zájemkyně o titul „královna věnných měst“ se těšíme 13. – 14. března 2015, kdy proběhne 16. ročník veletrhu Infotour a cykloturistika v Kongresovém centru Aldis v Hradci Králové a červené stánky královských věnných měst tam opět najdete. 
 
Jana Mikysková