Brány královských věnných měst otevřené...

Facebook

Novinky

Pojeďte s námi za památkami do královských věnných měst!

Pojeďte s námi za památkami do královských věnných měst!

27.6.2014 | Konkrétní podobu získává produkt pro seniory, který zpracoval svazek obcí Královská věnná města. Jak jinak co nejlépe poznat nabídku z brožury „Královským prarodičům“, než vše zažít a vyzkoušet na místě. Chrudimská beseda zorganizovala a nabídla zájemcům tři výlety do královských věnných měst.

První z výletů se uskutečnil v pátek 23. května a účastníci zájezdu si prohlédli pamětihodnosti Hradce Králové. Další z výletů následovaly - 6. června se jelo do Vysokého Mýta a 20. června přivítala návštěvníky Polička.

Každý výlet měl perfektně připravený program, organizátoři vždy zajistili kvalitní výklad průvodců a předem projednali vstupy do nejzajímavějších míst ve zmíněných městech. Senioři si tak prohlédli např. Muzeum východních Čech v Hradci Králové, chrám sv. Vavřince ve Vysokém Mýtě a samozřejmě i Centrum Bohuslava Martinů, které je celé jakousi interaktivní poctou tomuto hudebnímu skladateli a poličskému rodákovi.

Ohlas byl velmi příznivý a Chrudimská beseda počítá s dalším pokračováním této aktivity. Je přitom inspirací i pro kulturní instituce v dalších královských věnných městech, které by mohly podobné poznávání nabídnout i svým občanům.

Hradec Králové 23. 5. 2014 Hradec Králové 23. 5. 2014 Hradec Králové 23. 5. 2014 Hradec Králové 23. 5. 2014