Brány královských věnných měst otevřené...

Facebook

Novinky

Veletržní premiéra Královských věnných měst

Královská věnná města se 16. a 17. března 2012 poprvé společně představila na veletrhu cestovního ruchu Infotour a cykloturistika v královéhradeckém Kongresovém centru Aldis. Naše výstavní expozice složená z jednotných dřevěných stánků s červenými plachtami byla nepřehlédnutelná a nabídka na stáncích vzbuzovala velký zájem návštěvníků.

 

 

V trutnovském stánku, kde byly k dispozici propagační materiály z celých východních Krkonoš i polského příhraničí, ochutnaly děti i dospělí buchty, které upekla Anče, a za správné zodpovězení nezáludných otázek týkajících se např. Krkonošských pohádek, krkonošské přírody či přímo nejvyšších českých hor získali návštěvníci drobné odměny přímo od Krakonoše. Ve vedlejším stánku Poličky byl pro děti připraven interaktivně vzdělávací program, kdy byla prezentována rodná světnička hudebního skladatele Bohuslava Martinů v Poličce i hrad Svojanov – informace podávaly návštěvníkům osobně sestra věhlasného komponisty Marie a Její Výsost královna Kunhuta. Expozici Dvora Králové obohatil maskot v kostýmu tygra, ale např. i agama a korálovka, které si návštěvníci mohli i vzít do ruky. Ve stánku Hradce Králové byly připraveny tematické soutěže a kvízy – odměny za správná řešení předávala osobně královna Eliška. Stánek Jaroměře strážil voják z josefovské pevnosti, chrudimskému stánku vévodily – jak jinak – krásné loutky, které byly i na prodej, Mělničtí lákali ke svým zajímavým materiálům ochutnávkami mělnického vína a chuťové pohárky návštěvníků veletrhu si přišly zajisté na své i ve stánku Nového Bydžova, kde Střední škola technická a řemeslná nabízela vlastní produkty studené kuchyně a banketní sladkosti. Zaujal i stánek Vysokého Mýta, doslova hlad byl po veškerých mapách a samozřejmě materiálech pro vyznavače horských i silničních kol.

   
   

I tento materiál (pro cykloturisty a in-line bruslaře) bude v nejbližších měsících součástí nové edice propagačních brožurek Královských věnných měst, kterou náš svazek obcí realizuje v rámci projektu „Královská věnná města známá, ale nepoznaná …“ financovaného z EU v rámci ROP NUTS II Severovýchod. Zatím spatřily světlo světa tři – obecná brožurka „Brány královských věnných měst otevřené …“, „Kulturní kalendář akcí v roce 2012“ a brožurka „Brány královských věnných měst otevřené královským rodinám“, která měla na veletrhu Infotour a cykloturistika premiéru a představuje atraktivity královských věnných měst zajímavé pro rodiny s dětmi. Lze v ní najít tipy pro aktivní rodinnou zábavu i akce, které se ve městech pravidelně konají. Všechny brožurky jsou vám zdarma k dispozici v informačních centrech všech našich devíti královských věnných měst.