Brány královských věnných měst otevřené...

Facebook

Novinky

"Povstaňte, chásko, váš král a královna přicházejí" aneb Představili jsme se v Praze

Pozvánka zde

V úterý 24. dubna 2012 jsme se ve stylovém prostředí kavárny Café B Braun aktivně zúčastnili příjemného setkání s pražskými zástupci médií, které uspořádalo město Trutnov. Král Václav II., alter ego výkonného ředitele našeho svazku obcí a zároveň vedoucího odboru kultury, sportu a cestovního ruchu na Magistrátu města Hradec Králové pana Mgr. Aleše Mokrena, spolu se svou půvabnou manželkou královnou Eliškou představili novinářům královská věnná města i první zrealizované produkty projektu "Královská věnná města známá, ale nepoznaná ...". Poutavé informace sdělené písmákům historickými postavami doplnil pak i starosta Trutnova Mgr. Ivan Adamec, který zde v podstatě zastupoval dvě královská věnná města, totiž kromě Trutnova také Mělník, z něhož pochází a kde mnoho let žil.

Je zřejmé, že historicky dané znaky, která našich devět měst spojují, mají ohromný potenciál oslovit řadu cílových skupin turistů a výletníků, neboť charakter i vzhled jednotlivých měst se zároveň velmi odlišuje a každé z nich nabízí turistům opravdu jedinečné atraktivity a zážitky.

První výstupy našeho společného projektu přítomné novináře evidentně zaujaly, budeme se tedy těšit na jejich články a zhruba za rok, až již budou hotové všechny naše nové produkty, se jim na podobné neformální tiskové konferenci opět připomeneme.