Brány královských věnných měst otevřené...

Facebook

Novinky

Výtvarný salon Královských věnných měst letos potřinácté

Podzimní dny v královských věnných městech každoročně patří umělcům. Letošní již 13. výtvarný salon proběhne od 14. 9. do 7. 10. 2012 ve Dvoře Králové nad Labem ve Výstavní síni ve Staré radnici. Díky letošnímu volnému tématu se můžete těšit na pestrou nabídku umělecké tvorby. K vidění budou díla Daniela Václavíka (Dvůr Králové nad Labem), Jakuba Hodra (Hradec Králové), Ivana Slejšky (Chrudim), Vladimíra Olivy (Jaroměř), Zdeňka Šulce (Mělník), Václava Janďourka (Nový Bydžov), Miriam Kubičkové (Polička), Terezy Komárkové (Trutnov) a Táni Šlézové (Vysoké Mýto).

Kromě tvorby profesionálních výtvarníků můžete shlédnout také soutěžní výstavu základních uměleckých škol královských věnných měst, která je součástí projektu „Královská věnná města známá, ale nepoznaná…“.

Spolupráce královských věnných měst v oblasti kultury, sportu a cestovního ruchu probíhá již od roku 1999. V současné době svazek realizuje projekt „Královská věnná města známá, ale nepoznaná…“, který je spolufinancován ze zdrojů EU v rámci Regionálního operačního programu NUTS II Severovýchod a jeho cílem je podpora cestovního ruchu v královských věnných městech.

Plakát akce zde.

Katalog k Salonu královských věnných měst zde.