Brány královských věnných měst otevřené...

Facebook

Novinky

Vysoké Mýto vystavuje obrazy Královských věnných měst a vyhlásilo laureáty

Vysoké Mýto vystavuje obrazy Královských věnných měst a vyhlásilo laureáty

11.9.2018

Vysoké Mýto vystavuje obrazy Královských věnných měst a vyhlásilo laureáty 19. výtvarného salonu

Slavnostní vernisáž 19. výtvarného salonu Královských věnných měst proběhla v rámci Městských slavností 7. září v 15.30 h. ve Vysokém Mýtě. Výstava bude přístupná v Po – Pá v běžné provozní době ZUŠ Vysoké Mýto.

Současně proběhlo i slavnostní vyhlášení laureátů 19. výtvarného salonu královských věnných měst.Laureáti 19. výtvarného salonu královských věnných měst jsou:

ZUŠ Habrmanova, Hradec Králové

Josef Lukeš, 7 let, „Zámek“ (domalovaná koláž)

Adéla Hloušková, 7 let, „Zámek“ (domalovaná koláž)

Tereza Kvasničáková, 13 let, „Břeh Orlice“ (linoryt)

 

ZUŠ Chrudim

Eliška Ješinová, 13 let, „Šaty“ (koláž)

Tomáš Kreuzer, 13 let, „Pšenice“ (progumování uhlového podkladu)

 

ZUŠ F.A.Šporka, Jaroměř

Štěpánka Pechová, 7 let, „Královská koruna“ (gumotisk)

 

Mělník

Andrea Krumová, 14 let, „Kočárek pro prababičku“ (tempera)

Anna Bolková, 15 let, „Kočárek pro prababičku“ (tempera)

Kolektiv autorů: Anna Bartáková, Adéla Brussová, Klára Jahodová, Adéla Kotranová, Helena Pavlů, Jan Sklenář, Lucie Staščáková, Lukáš Tomeček, Barbora Zelinová, 13 – 17 let, „Pohlednice z Mělníka“ (tužka)

 

ZUŠ Jana Maláta, Nový Bydžov

Kolektiv autorů: Eliška Černíková, Lucie Vlasáková, Vojtěch Hyršál, Lucie Kopánková, David Homola, Nela Hrušková, Daniela Pluhařová, Hynek Rosůlek, Ema Bolješiková, 8 – 14 let, „Raci v síti“ (kombinovaná technika – koláž z matric)

Kolektiv autorů: oddělení Martina Kučery, 6 – 18 let, „Račí klec“ (kombinovaná technika – papír, drát)

 

ZUŠ Bohuslava Martinů, Polička

Šárka Uhlířová, 14 let, „Bohuslav Martinů“ (inscenovaná fotografie)

Kolektiv autorů: Lukáš Feltl a Martina Dalíková, 10 let, „Eliška Rejčka a dary z Poličky“ (kombinovaná technika – tisk z koláže, kresba)

Kolektiv autorů: Veronika Sršňová, Lucie Zerzánková, Daniela Kastnerová, 7 – 9 let, „Hospodářský rok – příběh ovsa“ (kombinovaná technika – tisk z koláže, kresba)

 

ZUŠ Trutnov

Kateřina Kopecká, 11 let, „Bažanti“ (barevná frotáž)

Julie Zounarová, 14 let, „Recept“ (tuš černá, červená a zelená)

 

Zvláštní cena poroty

ZUŠ R.A. Dvorského, Dvůr Králové nad Labem

Kolektiv autorů: Eva Dušánková, František Šenkeřík, Barbora Ptáčková, Lucie Šturmová, Kateřina Ježková, Jindřich Vlček, Zuzana Marhulíková, Tereza Jansová, 6 – 15 let, „Keramické objekty: Truhly, Soubor klíč a mince“ (keramika)

ZUŠ Střezina, Hradec Králové

Kolektiv autorů: Klára Hrdličková, Natálie Kuttichová, Josef Skala, Kateřina Marešová, Eliška Dvořáková, Iveta Bělohlávková, 14 – 16 let, „Ach Achát!“ (papírový objekt, akryl, airbrush)

ZUŠ Vysoké Mýto

Kolektiv autorů: Iva Barcalová, Nikola Hynková, Adéla Menclíková, Adam Richard Miler, Tereza Prudičová, Tina Skokanová, Denisa Staňková, Kateřina Šrautová, Sofie Štolbová, František Wayrauch, Veronika Zerzánová, 12 – 13 let, „Pstruzi“ (keramika)

 

Odborná porota:

Jana Neugebauerová, Impuls Hradec Králové

Naďa Cermanová, Impuls Hradec Králové

Lucie Staňková, Unie výtvarných umělců Hradec Králové

Petr Špaček, Unie výtvarných umělců Hradec Králové