Brány královských věnných měst otevřené...

Facebook

Adrenalin v říši zvířat

Rozhodli jste se, že nechcete být ve svém volném čase rušeni štěbetáním rodiny, přátel nebo kolegů? Ale přesto se nechcete cítit zcela sami? Seznamte se se světem němých tváří, ve kterém se můžete stát ošetřovatelem v zoo, shlédnete svět z koňského sedla nebo se přesvědčíte, že pes je skutečně nejlepším přítelem člověka. 

Hradcem ze sedla

Těžko potvrdíte známé arabské přísloví, že „nejkrásnější pohled na svět je ze hřbetu koně“, pokud sami tento odvěký dopravní prostředek nevyzkoušíte. V okolí města a v městských lesích se nachází několik značených jezdeckých stezek. Pro informace ohledně jezdeckých stanic a podrobností ke stezkám si v informačním centru vyžádejte leták „Hradeckem na koni“.
Kontakt: http://www.jezdecke-stezky.wbs.cz/ 
GPS: 50°10’33.211”N, 15°51’37.803”E

ZOO Dvůr Králové

Zoologická zahrada vám nabízí zajímavé a exotické prostředí pro aktivní i relaxační zážitky. K nejoblíbenějším zážitkovým programům patří práce ošetřovatele přímo u zvířat na zkoušku, nebo prohlídka chovatelského zázemí exotických zvířat. Zážitkové programy lze spojit i s ubytováním v Safari Hotelu a unikátním Safarikempu, které nabízejí možnost sportovního vyžití na bowlingu, v bazénu a vířivce, na hřištích a na kolech. Den aktivního odpočinku zakončíte večerním grilováním.
Kontakt: http://www.zoodvurkralove.cz/
GPS: 50°26’5.718”N, 15°47’55.821”E

Nový Svět, Dvůr Králové nad Labem

Areál se nachází v jihovýchodní části města nedaleko centra, ale přece už je to příroda. Dříve zarostlá louka na soutoku Hartského potoka a Labe, dnes z části zastavěná areálem psího útulku, psím hotelem a stájemi pro koně. Další části jsou využity jako pastviny pro koně a cvičiště pro psy. Nový Svět sousedí s tenisovým areálem, softbalovým hřištěm, ZKO č. 138. a rozlehlými loukami známými jako Hrubá luka.
Kontakt: http://www.novy-svet.ic.cz/ 
GPS: 50°25’33.609”N, 15°49’13.687”E

Jezdecký klub Mělník

Přijeďte na dlouhodobý tréninkový pobyt! Klub nabízí ustájení vašich koní v prostorných boxech včetně péče o ně. Využijte možnost výcvikových hodin zkušeného trenéra. Anebo si koně pronajměte. Dlouhodobě nebo na jednotlivé hodiny pro základní výcvik na lonži, výcvik v hale či v jízdárně nebo jen na vyjížďku.
Kontakt: http://www.jkmelnik.cz/
GPS: 50°21’46.397”, 14°29’7.926”

Dogtrekking s trutnovským klubem DOBRODRUH

Dogtrekking je víc než turistika! Co zažijete? Bude vás táhnout pes, který je součástí profi týmu psích spřežení. Pocítíte sílu, kterou určitě nečekáte. Kopce vyběhnete lousknutím prstu. Dozvíte se spoustu nových a zajímavých informací. Tihle psí borci mají vážně šmrnc! Klub nabízí: hodinový, dvouhodinový a tříhodinový dogtrekking – denní i noční dobrodružství.
Kontakt: http://mwa.cz/
 

Mushing – jízda se psím spřežením s trutnovským klubem DOBRODRUH

Pohoda i extrém, ale pokaždé zážitek na celý život! Stanete se musherem, který řídí své spřežení. Ucítíte sílu a rychlost, jakou mají profesionálně trénovaní tažní psi. Klub nabízí: první seznámení se psím spřežením a jeho řízením – různě dlouhé vyjížďky – projížďky na hřebenech Krkonoš – vícedenní kurzy na horské boudě.
Kontakt: http://mwa.cz/