Brány královských věnných měst otevřené...

Facebook

Adrenalin v přírodě

Pokud jste v sobě dosud neobjevili dobrodružného ducha, ve volné přírodě se tomu už nevyhnete. Staňte se pánem lesa, uklidněte svoji mysl na břehu rybníků a jezer nebo si zakřičte z plných plic z vrcholu hor. 

Aquazorbing a paintball v Autocampu Stříbrný rybník

Rekreační a kempový areál uprostřed novohradeckých lesů a přírodního parku Orlice je jako stvořený pro vyznavače přírodního koupání, vodního adrenalinu a rybaření. Můžete si zde zapůjčit loďku nebo šlapadlo, využít hřiště na plážový volejbal, minigolf nebo si zahrát paintball. Jste-li rybář, můžete si pronajmout rybářskou maringotku přímo u vody a k úlovku to budete mít opravdu jen pár kroků. V areálu se také nachází lanové a zábavní centrum.
Kontakt: http://www.stribrny-rybnik.cz/ 
GPS: 50°12’17.280”N, 15°53’48.901”E

Na kole, inline bruslích, běžkách v Městských lesích Hradec Králové

Ať už se budete pohybovat po lese pěšky, na kole, inline bruslích, běžkách či na koni, nemůžete se ztratit. Čekají vás značené trasy různé náročnosti a za odměnu si můžete užít grilovací siestu v některém ze tří krytých ohnišť. V letním období si užijte koupání na Stříbrném rybníku a v rybníku Biřička nebo nakrmte ryby v rybníku Výskyt či v retenční nádrži Na Olšině. Vyzkoušejte Naučnou přírodní stezku a Pohádkovou stezku. Trasy jsou přístupné MHD č. 1, 2, 9, 11, 17. Orientační mapu městských lesů získáte v informačním centru nebo na webu města, případně přímo u některých vstupů do lesů, které jsou označeny informačními tabulemi.
Kontakt: http://www.mestske-lesy.cz/ 
GPS: 50°10’33.211”N, 15°51’37.803”E

Rekreační lesy Podhůra – rozhledna Bára, lanový park

V Rekreačních lesích Podhůra (vzdálených jen 3 km od Chrudimi) najdou vyžití malí i velcí. Pyšní se totiž hned dvěma zajímavými turistickými atrakcemi: lanovým parkem pro děti i dospělé a rozhlednou Bára. V lanovém parku si návštěvníci mohou prověřit odvahu jak na lanových různě obtížných překážkách, tak na lezeckých cestách na skále či lanovce. Méně adrenalinoví zájemci se mohou pokochat pohledem z rozhledny Bára. Tato vyhlídková věž ve tvaru trojbokého jehlanu patří mezi evropské unikáty. Rekreační lesy na Podhůře jsou také protkány sítí naučných stezek, cyklotras a hipostezek.

Novinkou je zdejší Cyklopark Podhůra, který obsahuje dva okruhy:
„Singltrek“ –  jednosměrná trasa pro mírně pokročilé jezdce, která vede lesním terénem, do značné míry ho kopíruje a využívá jeho nerovností a přírodních překážek. Vznikl inspirací nejznámějšího bajkového centra SINGLTREKU Pod Smrkem v Jizerských horách.
„Pumtrek“ –  typ dráhy, který se používá pro nácvik rovnováhy a získání dovedností na jízdních kolech, tzv. „pumpování“ (pohyb nahoru a dolů).

Kontakt: http://www.podhura.cz/
GPS: 49°54’58.543”N, 15°46’50.769”E