Brány královských věnných měst otevřené...

Facebook

Zimní radovánky

Za kvalitním lyžováním už nemusíte jezdit do Alp, v okolí královských věnných měst naleznete skvěle vybavené areály, kde si můžete zdokonalit svůj sjezdový i běžecký styl, anebo se vždy najde nějaký ten kopec, abyste provětrali i sáňky.

Sjezdovka Dolní Brusnice – Severka, Dvůr Králové nad Labem

Severku naleznete cca 8 km od Dvora Králové nad Labem. Vzhledem ke členitému terénu je sjezdovka vhodná i pro rodiče s malými dětmi a pro začátečníky, ve spodní části je totiž svah mírnější. Vraťte se do dětství a sjeďte si část sjezdovky, která je k tomu vyhrazena, na sáňkách.
Kontakt: http://www.severka.info/
GPS: 50°26’56.960”N, 15°43’25.198”E

Sportovní areál Zvičina

Je vzdálený po silnici cca 14 km od Dvora Králové nad Labem. Nabízí využití v letním i zimním období. V zimě jsou zde v provozu lyžařské vleky, které můžete využít při denním i nočním lyžování. Na Zvičině a v jejím nejbližším okolí jsou dostupné upravené běžecké tratě. V létě zde najdete cyklisty, paraglidisty nebo pěší turisty.
Kontakt: http://www.zvicina.info/
GPS: 50°27’16.429”N, 15°41’42.549”E 

Na sjezdovku a běžky do Poličky– Lyžařské běžecké tratě „U Salaše“

Nadmořská výška: 560–620 m n/m, délka: 2 a 5 km, převýšení 45-120 m, úprava stop na klasiku i bruslení rolbou a skútrem, nástup a parkoviště u sjezdovky.
Kontakt: http://www.cyklo-ski-policka.cz/

Lyžařský vlek Polička

Nadmořská výška: 620 m, délka: 320 m, převýšení 55 m, úprava rolbou, zasněžování, osvětlení – noční lyžování, dětský lanový vlek, bufet, parkoviště, vlek - poma.
Kontakt: http://www.sjezdovky.cz/ 
GPS: 49°42’11.707”N, 16°15’39.724”E

Trutnov – běžkařský ráj

Trutnov a jeho okolí nabízejí desítky kilometrů kvalitních upravených běžeckých tras. Trutnovský městský lesopark a jeho okolí nabízí zhruba 12 km tratí. Výchozím bodem je stadionek Paradráha nad parkem, z nějž se můžeme vydat po značené trase na vrch Kacíř a zpět. Další možností je překřížit silnici vedoucí z Trutnova do Úpice a vydat se přes louky směrem k vrchu Koule. Trasa má značně členitý profil s početnými stoupáními i sjezdy. Z Trutnova je možné vyrazit i na opačnou stranu údolí, z Nových Dvorů na Babí a dále na Rýchory. Tato trasa je napojena na Krkonošskou magistrálu, zdatnější běžkaři tedy mohou dojet až k česko-polské hranici na Pomezních boudách, jež je od Trutnova vzdálena 25 km.
Kontakt: http://www.olfincar-vella.cz/informace-o-bezeckych-tratich/ 
GPS: 50°33’22.774”N, 15°55’9.474”E