Brány královských věnných měst otevřené...

Facebook

Brusle v létě?

Nastalo jaro a vaše oblíbené kluziště roztálo? Letní variantu pro ledové ostří jistě nemusíme dlouho představovat. Kolečka v řadě za sebou nebo v retro dvoustupu vás prostě dostanou, zvlášť když už nebudete limitováni oválem zimního stadionu a můžete se projet v lese, u řeky či na upravených cyklostezkách ve volné přírodě.

Inline stezky v Městských lesích Hradec Králové

Lesní areál nabízí inline bruslení na čtyřkilometrové Hradečnici, dostupné nejlépe autem nebo MHD č. 9, a na tři kilometry dlouhé Písečnici, která začíná na Novém Hradci (autobus č. 1 a 2) a navazuje na Hradečnici u hájovny U dvou závor. Orientační mapu městských lesů získáte v informačním centru nebo na webu města, případně přímo u některých vstupů do lesů, které jsou označeny informačními tabulemi.
Kontakt: http://www.mestske-lesy.cz/mapka/ 
GPS: 50°10’33.211”N, 15°51’37.803”E

Inline stezka u Dvora Králové nad Labem

Inline stezku najdete v Žirečské podstráni na okraji města Dvůr Králové nad Labem. Stezka je dlouhá 1,6 km a je přístupná bez omezení. Po celé její délce na levé i pravé straně jsou louky nebo stromové ostrůvky. Inline bruslení je vhodné pro všechny věkové skupiny, které mají rády vzrušení a adrenalin.
Kontakt: http://www.dvurkralove.cz/cz/volny-cas-turistika/volny-cas-a-sport/aktivni-dovolena/
GPS: 50°24’39.626”N, 15°49’42.648”E

Cyklo a inline stezka Vysoké Mýto

Užijte si údolí řek Tichá Orlice a Třebovka a najezděte při tom až 40 km. Stezka vede z Vysokého Mýta do Chocně, kde se napojuje na Cyklo & inline království, pokračuje do Ústí nad Orlicí a poté dále do Letohradu nebo do České Třebové.
Kontakt: http://www.vysoke-myto.cz/, http://www.orlicko-trebovsko.cz/

Inline bruslení v Chrudimi

Už jste někdy bruslili v létě na zimním stadionu? Ve Sportovních areálech města Chrudim je to možné. Ledová plocha se totiž mimo hlavní sezónu promění na inline plochu a nabídne vám inline varianty oblíbených sportů hokeje a bruslení.
Kontakt: http://www.sportovistechrudim.cz/
GPS 49°56’23.866”N, 15°48’12.607”E

Cyklostezka s inline stezkou v Trutnově

Stezka pro kola i brusle je rozdělená i pro pěší a vede stále proti proudu řeky Úpy. Trasa je v celé délce (cca 5100 m) osvětlena pouličním osvětlením. Cyklostezka je součástí cyklotrasy KČT č. 22.
GPS: 50°34’12.040”N, 15°56’29.738”E