Brány královských věnných měst otevřené...

Facebook

… a když budou děti hodné

75.| AQUACENTRUM MĚSTSKÉ LÁZNĚ A PLAVECKÝ BAZÉN v Hradci Králové

Městské lázně z roku 1933 jsou dodnes funkční a využívanou technickou památkou. Zábavní aquapark s 30m bazénem, toboganem, vířivkou, vodními tryskami nebo umělým proudem. Největším lákadlem je umělé mořské vlnobití. V rámci vstupného si můžete zaplavat v 50m bazénu, který je s lázněmi propojen chodbou.
Kontakt: http://www.snhk.cz/

76.| LANOVÝ PARK STŘÍBRNÝ RYBNÍK u Hradce Králové

Outdoorové lanové centrum v Autocampu Stříbrný rybník nabízí výběr programů pro školy, které jsou uzpůsobeny věku a dovednostem účastníků: nízké i vysoké překážky, lukostřelba, foukačky, praky, šerm na kládě, skákací trampolína, zábavné a týmové hry se speciálními pomůckami. Programy jsou sestaveny optimálně pro jednu třídu (20–30 žáků). Na každé aktivitě jsou účastníci vedeni odborným instruktorem.
Kontakt: http://www.piranhaagency.cz/

77.| EXPO DĚTSKÁ ŽELEZNICE - Hradec Králové

V parku na náměstí 5. května vozí mašinka se třemi vagónky děti na 350 m dlouhé železnici vedoucí přes dva mostky za příznivého počasí od jara do podzimu.
Kontakt: http://www.nabreziparomilu.cz/

 

78.| TURISTICKÝ VLÁČEK v Hradci Králové

Město lze také zhlédnout ze sedadla netradičního dopravního prostředku – turistického vláčku, který na dvou trasách seznamuje cestující s významnými architektonickými památkami a za doprovodného komentáře vypráví o jejich historii.
Kontakt: http://www.dpmhk.cz/

 

79.| LABSKÉ KOLESOVÉ PARNÍČKY v Hradci Králové

Unikátní kolesové parníky Primátor či Královna Eliška a pirátská plachetnice brázdí řeku Labe. Vyhlídková okružní plavba umožňuje originální pohled na hradecké dominanty a romantická zákoutí labských břehů.
Kontakt: http://www.paroplavba.wz.cz/

 

80.| TONGO RODINNÝ ZÁBAVNÍ PARK v Hradci Králové

Největší kryté hrací a sportovní centrum v Čechách nabízí výchovně-vzdělávací programy pro školy, které jsou koncipovány v zábavném duchu. Všechny atrakce nutí děti k pohybu, přemýšlení a aktivizují je k různým hrám. Pro nejmenší děti je připraven velký hrací koutek se skluzavkami, prolézačkami a vozítky, na kterých mohou projíždět celé zařízení. Větší děti zde najdou lezeckou stěnu, obří šplhací vulkán, trampolíny, dělovou arénu, skluzavky a tobogan. Atrakce v hale podléhají přísným bezpečnostním i hygienickým předpisům a u těch náročnějších je k dispozici personál.
Kontakt: http://www.tongohradec.cz/

81.| REKREAČNÍ LESY PODHŮRA, LANOVÝ PARK A ROZHLEDNA BÁRA u Chrudimi

Jen 3 km od Chrudimi, v Rekreačních lesích Podhůra, se nachází oblíbené atrakce: rozhledna Bára a lanový park. Vyhledávaná aktivita pro fyzicky zdatnější návštěvníky má dva okruhy o celkové délce 220 m s 20 překážkami ve výšce 3 až 10 m nad zemí. Lanový park je doplněn lanovkou na Čertovu skalku v délce 30 m. Tuto lanovku mohou využít jako bonus ti, kdo projdou celý park, a na kladce se mohou svézt po laně z nejvyššího bodu parku na nedaleký skalní útvar. Pro děti mladší 12 let je připravena menší dětská varianta lanového parku. Rekreační lesy jsou také protkány sítí naučných stezek, cyklotras a hipostezek.

Novinkou je zdejší Cyklopark Podhůra, který obsahuje dva okruhy:
„Singltrek“ –  jednosměrná trasa pro mírně pokročilé jezdce, která vede lesním terénem, do značné míry ho kopíruje a využívá jeho nerovností a přírodních překážek. Vznikl inspirací nejznámějšího bajkového centra SINGLTREKU Pod Smrkem v Jizerských horách.
„Pumtrek“ –  typ dráhy, který se používá pro nácvik rovnováhy a získání dovedností na jízdních kolech, tzv. „pumpování“ (pohyb nahoru a dolů).

Kontakt: http://www.podhura.cz/

82.| PLAVBA VÝLETNÍ VYHLÍDKOVOU LODÍ v Mělníku

Přibližně hodinová plavba od přístavu pod mělnický zámek až k soutoku Labe s Vltavou a zpět kolem ústí plavebního kanálu a hořínského parku.
Kontakt: http://www.fidelio-boats.cz/

83.| BOBOVÁ DRÁHA BERTA V AREÁLU SKIPARKU MLADÉ BUKY u Trutnova

Úplně nová a vysoce bezpečná bobovka je vzdálená jen 8 km od Trutnova. Je dlouhá celkem 1520 m, z toho je přes 1000 m sjezd, který vede krásnou přírodou, přes louky, lesíčky, několik mostů a nakonec přes řeku Úpu. Vozíky jsou dvoumístné, každý jezdec je připoután vlastním pásem. Vozík díky své konstrukci nemůže opustit dráhu.
Kontakt: http://www.areal-mladebuky.cz/