Brány královských věnných měst otevřené...

Facebook

Brány královských věnných měst otevřené ...
KRÁLOVSKÝM CHUTÍM

Královská věnná města zalovila v pokladnicích svých kulinářských skvostů a vybrala pro vás něco dobrot, které rozhodně stojí za ochutnání.

Až okusíte Duhového pstruha z Loučné, Podřipské karásky z Mělnicka, Svojanovská játra s bramboráčky, Peciválky z Nového Bydžova, Horácký krupičník z Chrudimi, Bramborový dort ze Dvora Králové nad Labem, či Hradecké čokoládové dortíčky, nebo snad Královnina lososa v balíčku, který chutná nejen Jaroměřským, případně dáte přednost Trutnovským švestkovým buchtám, věříme, že vás tyto kulinářské zážitky inspirují a probudí vaši zvídavost zjistit, jak že to v těch královských věnných městech vypadá, naplánujete si návštěvu některého z těchto měst, nebo ještě lépe všech devíti a přijedete se podívat.
 
Historická tradice někdejší daňové povinnosti vůči královnám vdovám se v současnosti proměnila ve společné úsilí přibližovat tato města milovníkům historie, kultury, vyznavačům sportu, pěším i cykloturistům a dalším zájmovým skupinám. Naše města mají co nabídnout a, ačkoli zatím spíš čekají na své objevení, jejich relativní poklid může být právě onou lákavou nabídkou. Nebudete se tu tísnit spolu s hordami znuděných turistů, najdete tu kýžený odpočinek a načerpáte nové síly, je tu pro vás připraveno mnoho druhů zábavy i poučení v mnoha výjimečných a často i nečekaných oblastech lidského konání, vědění a poznání. Mezi nimi je i ona oblast kulinářská.
 
Jste srdečně zváni!
 
Brožuru Brány královských věnných měst otevřené ... královským chutím si můžete stáhnout ve formátu PDF zde.