Brány královských věnných měst otevřené...

Facebook

Brány královských věnných měst otevřené ...
RYTÍŘŮM NA KOLEČKÁCH

Zoologické zahrady, skanzeny, keltská oppida, hrady a zámky, přírodní krásy, vody a stráně, to vše se pěšky za jediný víkend nedá nikdy stihnout. Chcete-li si však svobodně a nezávisle užít svého volného času, být plně v kontaktu s městským prostředím i s volnou přírodou a zároveň chcete navštívit co nejvíce zajímavých míst, dostupnou formu poznávání vám (jak jistě tušíte) přináší právě rekreační cyklistika. Pro vás, kteří chcete utužit své fyzické síly a občerstvit své síly duševní (př. duchovní), nabízejí královská věnná města tipy na cyklotrasy a na cyklovýlety. Vybrali jsme pro vás 9 tras, které nadchnou jak cyklorodiny s dětmi, tak zdatnější terénní cyklisty a bikery. Trasy jsou vybrány tak, abyste co nejlépe mohli poznat okolí každého královského věnného města a svůj výlet si mohli libovolně zkrátit nebo i prodloužit o další úseky.

U každého města je popsána délka a obtížnost cyklotrasy, doporučený tip kola, mapový výřez a výškový profil. Abyste vždy našli směr i cíl, uvádíme trasy i se záchytnými body, a dozvíte se o zajímavostech, které na svém cyklovýletě nesmíte opominout. V závěru brožurky naleznete seznam užitečných kontaktů na cykloservisy a půjčovny. A jelikož kolečka dobývají i svět bruslařů, máme pro vás tipy i na inline stezky.

K romantickému světu rytířů na koních, přibyl neméně romantický svět rytířů na kolečkách, kteří nadále touží objevovat a poznávat malebnou krásu české krajiny. Přidáte se k nim i vy?

Anketa:

Připravili jsme pro vás několik anketních otázek, na vybrané odpovědi čekají dárky z královských věnných měst. Předem děkujeme za vaše zprávy zasílané na e-mail info@vennamesta.cz.

  • Která z nabízených tras se vám nejvíce líbila?
  • Která turistická zajímavost na našich trasách vás nejvíce oslovila?
  • Máte nějakou svou oblíbenou trasu z okolí královských věnných měst? Podělte se o své zkušenosti.
  • Nějaká veselá historka z cyklovýletu?
  • Jaké informace byste ještě dále uvítali?

Brožuru Brány královských věnných měst otevřené ... rytířům na kolečkách si můžete stáhnout ve formátu PDF zde (1. část) a zde (2. část).